Vaata siit, kas inimesed teavad Kukumäe Arvot!

 

Mida te tahtsite näha, kui läksite osa saama külakinofestivalist "Miikse Heledad Ööd " vol 5? Kas elujõus Arvot või toredat kinomeenutust tema elutööst? Kas pehmet ja südamlikku programmi? Kas saite...


Küsisin ennem festivali, kui olin tegemas külaskäiku Kuku juurde, et teda intervjueerida ning videotervitus saada, majast mööduvate inimeste käest, et kes neist on varem Arvo Kukumägi tegemistega kursis? Nooremad möödujad kehitasid õlgu. Paar inimest mäletas põgusalt ning ilmarändur aasiast ei teadnud sellist tegelast sootukski. Üks mööduja paarikümnest teadis. Teadis täpselt ja detailselt- olevat naabermajast.Teadis rolle ja esinemisi, teadis kõike nagu mäletaks eilset päeva, mis oli 30 aastat tagsi.Ta oli meie ajastust, kes koos Kuku filmidega kasvanud ning ideaalidega filmidest suureks saanud.
Kuidas on võimalik, et inimesed, kelle vanemad on selle ajastu lapsed ja kes praegu on kultuuri ning elu eksisteerimise eest siin maalapil otsustajad, ei ole mitte kordagi oma lastele Kukumäe Arvost rääkinud? Tuleb välja, et see on võimalik. Kui ainult...


... ah jaa. Kui läksite osa saama külakinofestivalist "Miikse Heledad Ööd " vol 5, mis oma programmiga tegi läbilõike Kuku rollidest ja elust ning ellujäämisest, pidasin silmas seda, et kokku tulnud inimesed nägid vaeva selleks, et näha tuules kõikuvat Arvot ja metsikus ning mahajäetud paigas nautida inimest suure algustähega. Tõepoolest, suurt inimest – aga mitte selleks, et kuulda tema suust elutarkusi vaid konkreetselt ja otse südamesse tabavat lühilauset- "Armastust ja elunälga". Nii ütles Kuku, kui soovis meile toredat olemist!


Arutlesin ka selle üle, et millise vastuvõtu Kuku leiaks tuleviku ühiskonnas aastal 2300. kindel, et ajakirjandus annaks talle mõningase kajastuse. Nad kohtleksid teda mõnda aega nagu mingit teisejärgulist tsirkusenumbrit. Teiselt poolt pälviks ta inimeste (miks mitte ka robotite) aplausi- nimelt, nad usuvad, et ta on minevikku eksinud ja nüüd tagasi jõudnud kadunud poeg. Ilmselt see olekski kõik. Kui me paneksime ta tänapäeva raadiosse või televisiooni, siis ma ei usu, et võtaks väga kaua aega, kuni inimesed vahetaksid kanalit. Tänapäeval on need inimesed, kes müüvad- põõsasse poegijad (ja vaktsiinide vastased), glamuurhomod tänavareklaamidel või isehakanud poliitikud (kui see ikka on amet)- tegelikust ühiskonnast siiski tõrjutud ning lihtsat kriiskavad, et oma vajadust eksisteerida mingilgi määral õigustada. Eksiteerimist ei saa vaimse ega muu vägivallaga õigustada- kas oled või ei ole! Nii lihtne see ju ongi. Kuku on olemas!

On üsna tõenäoline, et Kuku ei eksisteeri tema sõnumil, vaid tema veidral moel ennast olevaks teha. Kuigi tuleb tunnistada, et sellel veidral moel on tal õnnestunudl tungida inimeste südameteni. Olgugi, et see on kummaline, kuid soojust ning heatahtlikkust on selle inimese süda täis, kes Kukuga kas või kinolinal kohtunud on.

Miks seda teha, kui... see ei tundu metoodiliselt õige?
See ei ole püüd olla atraktiivne ja huvitav. See on lihtsalt tunne südames!

 

 

 

 

 

Kivi Kukule

Otsi