SÜGISENE MOSSESEIKLUS LÄBI EUROOPA

"HOIA ALT, MONTE CARLO" 

4.OKTOOBER 2016

 

Pilt: Mossedega Sothi e mossed lammaste vastu 

 

MAIDLA LE MANS 2013 

Maidla Le Mans 2013 võttis osa ka võistkond nr 30- Nautleja. Kangelaslikeks lenksukeerajateks olid seekord Tanel J-Jaanist, Karl Loosilt, Marek Tade külast ning Praims kuskilt.Saavutati igati tore tulemus- 677 ringi e 677 kilomeetrit 24 tunniga, mis andis tavaklassis 15. koha!

 

 

 

KITSEÄRATAJAD OLID JÄLLE MOSSEGA LIIKVEL! 

Arvukuse järsu vähenemise tõttu kitsedele, peame needki vähesed sel aastal  paiguti üles äratama,et nad kevadedet maha ei magaks ning arvukuse tõstmisega innukalt tegeleksid.


Järvamaal  tegutseva Kitseäratajate seltsi liige Karl pudel nentis, et kui muidu olid kitse jäljed kevadel metsas täiesti tavalised, siis nüüd on need päris haruldaseks muutunud. „Igal pool karvu, jalgu ja näritud kolpasid," kirjeldas Karl Pudel, mida viimane pikk ja lumerohke talv on metsa maha jätnud kuna nad pole viitsinud õigel ajal üles ärgata.

Marek Muzakko Kose valla Kitseäratajate seltsist meenutas, et kui mõni aasta tagasi oli kitsede arvukus kõrgseisus ja äratustegevus oli passiivses seisus siis tänavu on plaanis äratada u 2000 kitse.


Et kahe järjestikuse ränga talve tõttu kokku kuivanud kitsede asurkonna taastumisele vähegi kaasa aidata, on Kitseäratajate seltsil plaanis sellell aastal meeskonnaga teele asuda ning kitsed nn talveunest üles äratada 13.-14.aprillil,kui asutakse teele Eestimaa eri paikadesse oma tööd tegema.Osa võtavad staazikad kitseäratajad koosseisus: Juhtivärataja Taivu, Hellaltärataja Marek, Tehniline ärataja Marku ja Tegevärataja Karl.

 

 

 24. rattaretk "Kuidas elad, Pandivere?" toimub 10.-12. mail 2013.

Retke alustame ja lõpetame Tamsalus, kus aastaid tagasi "Sookolli suvelõpu rattasõidul" olime aukülalised rongijaama juhtimiskeskuses. Külastame Eesti selgeveelisemaid järvi, Pedja, Loobu ja Valgejõe algusallikaid, vallutame Pandivere 4 kõrgemat tippu, tutvume Paeriigi ja Simuna meteoriidikraatiga. Samuti põikame sisse Pariisi ning taaskülastame Udriku mõisa.Loodetavasti ei vaata me sellel korral koos klientidega vormel 1-te.

Kolme päevaga läbime (vastavalt võimetele) marsruudi Tamsalu – Väike-Maarja – Ebavere – Vao – Kiltsi – Rakke – Emumäe – Salla – Simuna – Kellavere – Rohu raketibaas – Avispea – Eipri – Pandivere – Assamalla – Lasila – Pariis – Neeruti – Udriku – Saksi – Porkuni - Uudeküla.

Esimesel päeval on raja pikkus Tamsalust Emumäele 54 km, teisel päeval läbime 87 km ja laager on Pariisis, kolmandal päeval jääb sõita 40 km, et jõuda ringiga tagasi Tamsallu. Kokku oleme kolmel päeval ratastel 181 km.Peab mainima, et marsruut on valitud inimlik!

 

Rattaretkel tutvume kohaliku kultuurilooga ja huvitavate keskkonnateemadega, meelt lahutavad Kukerpillid, Swingers koos Birgit Õigemeele ja Mikk Saarega, Ott Lepland, päikesepoisid tandemiga ning külalislektorid Tartust ning mujalt.

 

Ole lainel!

 

 


   

 

Seiklused ja üritused

Otsi